Wednesday, 2019-07-17, 3:25 AM

Welcome Guest | RSS
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Latvian Samoyed Forum » VISS PAR ŠĶIRNI/ALL ABOUT BREED » Veselības jautājumi » BLUSAS. ĒRCES !!!!
BLUSAS. ĒRCES !!!!
MonaDate: Thursday, 2010-11-04, 11:09 PM | Message # 1
kennel KENVENTAKI
Group: Moderātori
Messages: 106
Reputation: 1
Status: Offline
Labvēlīgais blusu vairošanās periods Latvijas apstākļos ir no jūlija beigām līdz novembra sākumam. Taču blusu aktivitāti novēro jau sākot ar martu.

Vienas nedēļas laikā pieaugusi blusa spēj izdēt 162 oliņas, no kurām jau pēc trim nedēļām 65 atgriezīsies kā pieaugušas blusas.

Blusu dēļ dzīvokļos rodas problēmas: oliņas, kāpuri un kūniņas nokļūst grīdas spraugās, paklājos un mīkstajās mēbelēs visā dzīvojamajā platībā. Lielāko daļu dzīves blusas nepavada uz dzīvnieka. Tās galvenokārt uzturas apkārtējā vidē. Tikai pirms intensīvas olu dēšanas blusas pārvietojas uz mājdzīvniekiem, lai sūktu asinis. Šajā laikā inficētas blusas ar siekalu palīdzību dzīvnieka ķermenī ievada infekcijas slimību ierosinātājus vai parazītus.

Blusa pēc pārošanās izdēj olas, no kurām 10 dienu laikā izšķiļas kāpuri, kas savukārt 10 dienu laikā iekūņojas un kļūst par kūniņu. Kūniņā attīstās pieaugusi blusa, kura labvēlīgas temperatūras, mitruma, gaisa svārstību ietekmē var izšķilties un tūdaļ nonākt uz dzīvnieka. Kūniņa ir ļoti rezistenta (izturīga) pret apkārtējās vides iedarbību, un šādā veidā blusas pārziemo līdz nākamā gada attīstībai labvēlīgam periodam (kūniņas iztur līdz pat -15°C zemu temperatūru).

Ērču attīstības cikls ir līdzīgs blusu attīstības ciklam, taču kūniņas vietā ērcēm veidojas nimfas - kukaiņa rezistentā attīstības forma. Atšķirībā no blusām ērces nerada alerģisku niezi. Tās, sūcot asinis, ar siekalu palīdzību ievada dažādu infekcijas slimību ierosinātājus.

Labvēlīgais ērču vairošanās un attīstības periods Latvijas apstākļos ir no maija līdz pirmajām rudens salnām.

Galvenie pasākumi cīņā ar blusām:

*regulāri atblusojiet dzīvnieku (šķidrie, skaustā pilināmie vai kontakta medikamenti darbojas apmēram vienu mēnesi, bet blusu siksnas darbības ilgums atkarīgs no dzīvnieka lieluma);

*regulāri tīriet grīdas paklājus ar putekļu sūcēju, tīriet dzīvnieka guļvietu, regulāri to mazgājiet;

*veiciet grīdas remontu; ja grīdas dēļos radušās lielas spraugas;

*tīriet kāpņu telpas un smilšainus pagalmus (var veikt apstrādi ar ūdenī atšķaidāmiem pretblusu līdzekļiem);

*ja dzīvniekam ir alerģiskas izcelsmes nieze pret blusu kodieniem, negaidiet, līdz tā pāriet hroniskā formā - griezieties pie veterinārārsta, jo, parādoties alerģijas pazīmēm, pretblusu līdzekļi neārstēs alerģiju;

*regulāri attārpojiet dzīvnieku, jo blusas pārnēsā lenteņu tārpu kāpurus.

Galvenie pasākumi cīņā ar ērcēm:

*ērču sezonas laikā regulāri veiciet dzīvnieka apstrādi ar kādu pretērču līdzekli;

*izvairieties dzīvnieku vest pastaigās ērču aktīvās sezonas laikā (parasti tas ir vasaras sākums);

*regulāri pārbaudiet dzīvnieka apmatojumu;
Message edited by kenventaki - Thursday, 2010-11-04, 11:09 PM
 
KatrinaDate: Friday, 2010-11-05, 11:09 AM | Message # 2
Generalissimo
Group: Moderātori
Messages: 1450
Reputation: 2
Status: Offline
kenventaki, paldies par lielisku instrukciju, gribu vēl papildināt ar to ko iegaumēju kinologu kursos!
Uz suņa parazītē suņu un kaķu blusas.
Blusu radīts kaitējums:
1) barojas ar asinīm var izsaukt mazasinību
2) izsauc alerģiju – reakcijas uz blusas siekalām
3) pārnēsā plakanos tārpus – gurķveida lenteņa oliņas.
Blusu iznīcināšana – komlekss pasākums ir jāapstrādā suni un tā dzīves vietu. Blusu akarošanai var izmantot: speciālo pret blusu šampuūnu ar kuru suni izmazgā, lieto lai izmzgātu no kažoka blusasm blusku kakas un oliņas. Mazgā lai tiktu vaļā no blusām, bet tas neaizsargās uz priekšdienām. Pret blusu pulveris ilgi nedarbojas 1x nedēļā, ātri no kažoka izpirst arā, var lieto areslolu (piem. bolfo, frontline) arī jālieto vairākas reizes. Pretblusu kakala siksnu efektīvitāte maza, pilienus uz ādas, tie uzkrājas zemādas taukos, pilieni noindē blusu kad iekož. Nelietot visus līdzekļus vienlaicīgi, efektīvs pret visiem parazītiem. Pēc suņa apstrādāšanas jāiztīra guļvieta un grīdas.
Un nedaudz par ērcēm:
Parazītē ganību ērces, atīstības cikls 2-3 gadi. Attīstība: izdēj 1-3 tk olas, attīstās kāpurs (larva), ninfa, pieaugusi ērce. Ninfa, pieaugušas ērces sūc asinis, pārnēsā smagas infekcijas slimības: laima slimību, vīrusa encefalītu, piroplazmozi. Apkarošanai: var pielieto pretblusu līdzekļusm, bet iedarbība uz ērcēm īslaicīga. Advantix - stirpākais līdzeklis. Frontlains darbojas 2- 4 nedēļas.
Šis vairs neattiecas uz standarta ērcēm, bet gan arī nozīmīgi zināt par tādu riebīgu kaitēkli....
Demodikoze – izraisītājs ērcīte, tā dzīvo ādā tauku, sviedru dziedzeros 3-6 ned attītības cikls, 4 - 6 ned. inkubācijas periods. Izskīt spalva, galvā, sāniem, kājām niezi nenovēro. Lokāla, zvīņaina forma nelielos daudzumos, Pūtīšu, ļaundvabīgā forma kucēniem līdz gada vecumam, uz ādas parādās strutaini pūslīši, plīst iztek, var vēl + nākt klāt bakteriāla infekcija. Kucēns zaudē svaru un var iet bojā. Izmeklēšanu veic ar dziļiem ādas nokasījumiem, vairāk rakturīgs īsspalvainajiem suņiem (bokseriem, mopšiem) Šī forma ir iedzimta, saslimst kucēni ar vājāku imunitāti. Atveseļošanās ir iznīcināt ērcītes, stiprināt imunitāti, normalizēt ādas funkcijas.


 
Latvian Samoyed Forum » VISS PAR ŠĶIRNI/ALL ABOUT BREED » Veselības jautājumi » BLUSAS. ĒRCES !!!!
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2019