Monday, 2019-03-25, 2:34 PM

Welcome Guest | RSS
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Latvian Samoyed Forum » VISS PAR ŠĶIRNI/ALL ABOUT BREED » Veselības jautājumi » Sirds pārbaude uz pataloģijām
Sirds pārbaude uz pataloģijām
MonaDate: Saturday, 2010-09-25, 0:26 AM | Message # 1
kennel KENVENTAKI
Group: Moderātori
Messages: 106
Reputation: 1
Status: Offline
Informācija īpašniekiem par sirds asinsrites izmeklējumu sunim

Ciltslietu komisija ir vienojusies ar Mazo brāļu hospitāļa vetārstu G.Avdoško par sirds izmeklējumu veikšanu. Līdz šim izmeklējumi tika veikti Tartu universitātē, tagad ir iespēja to darīt Rīgā.
Izmaklējuma cena 55 Ls. Izmeklējums tiek veikts pēc iepriekšēja pieraksta. Suņa īpašnieks saņem speciālu, pēc ārzemju paraugiem izstrādātu sertifikātu. Izmeklējumam tiks pakļauti īru vilku suņi, būtu ieteicams arī citām šķirnēm, kurās sirds problēmas selekcijas rezultātā ir kļuvušas aktuālas. Pārbaudi var veikt jebkurš suņa īpašnieks, kam ir nevesals dzīvnieks, vai kurš vēlas pārliecināties par sava dzīvnieka sirds veselību. Lai suņu īpašnieki būtu nedaudz sagatavoti pārbaudes procedūrai, ir izstrādāta neliela instrukcija.

Lūdzu, uzmanīgi izlasiet šo informāciju un neskaidrību gadījumā uzdodiet jautājumus savam veterinārārstam!

Lai veiktu savam sunim sirds asinsrites izmeklējumu un saņemtu sertifikātu par izmeklējuma rezultātiem, Jums iepriekš ir jāpierakstās klīnikā „Mazo brāļu hospitālis” Kalnciema ielā 19, vai pa tālruni 67619061.

Procedūras gaita:
1. Suņa klīniskās apskates laikā, Jums ir jāuzrāda informācija par savu dzīvnieku un sevi, kas nepieciešama, lai aizpildītu „SERTIFIKĀTU par sirds asinsrites izmeklējumu dzīvniekam/Certificate cardiac circulatory investigations in animal”;
2. Jūsu sunim tiek veikta klīniskā apskate, gļotādu novērtējums. Tiek izklausīta (auskultēta) krūšu kurvja labā un kreisā puse, lai noteiktu sirds funkcionālo stāvokli (procedūra ilgst 10 – 15 minūtes).
3. Suns tiek noguldīts uz labajiem sāniem (ja tas nav iespējams, dzīvnieks paliek stāvus), nomierināts, pēc tam pie elkoņu locītavām priekškājām un ceļa locītavām pakaļkājām tiek pievienoti elektrokardiogrammas elektrodi. Elektrokardiogrammas pieraksts ilgst 7-10 minūtes.
4. Pēc tam tiek veikta ehokardiogrāfija. Suns tiek noguldīts uz labajiem vai kreisajiem sāniem. Krūšu kurvja apvidū tiek izcirpta vilna 3 cm diametrā 4-5 vietās, kurās tiek pielikta sonogrāfijas zonde. Procedūras laikā tiek noteikts sirds funkcionālais un morfoloģiskais stāvoklis un šie dati tiek ierakstīti sertifikātā (izmeklējums var ilgt no 45 minūtēm līdz vienai stundai un 20 minūtēm).
5. Pēc veterinārārsta norādījuma varat dot sunim komandu piecelties un izvest viņu ārā pastaigā, pēc tam iedot padzerties. Šinī laikā tiek aizpildīts sertifikāts (sertifikāta noformējuma var aiņemt 20 minūtes).
6. Ja sertifikātā tiek izdarīta atzīme sadaļā
„ Aizdomas par iedzimtu sirds mazspējas slimību”, tad ir nepieciešams atkārtoti veikt sirds asinsrites izmeklējumu pēc sešiem mēnešiem vai tuvākajā laikā, izmantojot ilgstošas EKG novērošanas sistēmu (Holteru). Tas ļauj novērtēt sirdsdarbību fiziskas slodzes laikā (veicot nelielas pastaigas vai pielietojot specifiskus fiziskās slodzes testus), kā arī miera stāvoklī (miega laikā). Pieraksts tiek veikts diennakts garumā.

NB! Jūsu suņa izmeklējums ilgst no vienas stundas 30 minūtēm līdz pat divām stundām. Pierakstoties uz izmeklējumu, lūdzu, izvēlaties laiku, kad Jums nav jāsteidzas, lai procedūru varētu veikt nesasteigti un atbilstoši prasībām.


 
KatrinaDate: Monday, 2010-09-27, 12:29 PM | Message # 2
Generalissimo
Group: Moderātori
Messages: 1450
Reputation: 2
Status: Offline
kenventaki, paldies par info

 
Latvian Samoyed Forum » VISS PAR ŠĶIRNI/ALL ABOUT BREED » Veselības jautājumi » Sirds pārbaude uz pataloģijām
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2019